XXXVI. MEDZINÁRODNÁ REGATA JUNIOROV A U23

Domov // Aktuality // Novinky // XXXVI. MEDZINÁRODNÁ REGATA JUNIOROV A U23
7. júna 2022

Medzinárodná regata juniorov a pretekárov do 23 rokov zapísala v dňoch 03.06.2022 až 05.06.2022 už svoju XXXVI.kapitolu. Na Zemníku sa zišlo viac ako 280 mladých kanoistických nádejí z 15 krajín a z 12 slovenských oddielov, aby  si v priebehu 3 dní zmerali sily na 1000 m, 500 m a 200 metrovej trati. Zišla sa tu opäť silná konkurencia, keď na regatu   pricestovali početné výpravy z Nemecka, Poľska, Srbska, Švajčiarska, Chorvátska a z ďalších krajín.

V 48 člennej slovenskej výprave bolo celkom 10 pretekárov  z Komárna. Traja  pretekári reprezentovali Kajak & kanoe klub Komárno a  veľkou oporou našim pretekárom boli kluboví tréneri Juraj Tarr a Oliver Koczkás.

SLOVENSKO REPREZENTOVALI :

Ľudovít TÓTH,Dominik DOKTORÍK, Filip PODLEISZEK, Máté MARSAL,  Lukáš GROLMUS ,Dávid PODLEISZEK

Réka BUGÁR, Zoé BÓNOVÁ, Katarína SZENCZIOVÁ, Laura ŐRI a Marko UJVÁRI

KAJAK & KANOE KLUB REPREZENTOVALI  :

Peter Teo LUKÁČ, Szilárd Bóna a Sára SOÓS.

V silnej medzinárodnej konkurencii naši pretekári zabojovali.  Na  1000 metrovej trati si  zabezpečili účasť v niekoľkých finálových jazdách,  avšak sme tentokrát  na tisícke získali  iba jednu medailu  zásluhou  Marka Ujváriho, ktorý obsadil cenné 2 miesto v K1 pretekárov do 23 rokov.

Chuť si komárňanskí pretekári  napravili  na 500 m a 200 metrovej trati, kde získali celkom 15 medailí:

3 zlaté, 6 strieborných a 6 bronzových.

Z víťazstva sa na Medzinárodnej regate  tešila K2 juniorov na 500 metrovej trati v zložení  Ľudovít TÓTH a Dominik DOKTORÍK, pričom chlapci boli aj členmi víťaznej posádky  K4 juniorov.

Prvenstvo si vybojovala aj K4 kadetov v zložení Máté MARSAL,  Lukáš GROLMUS, Dávid PODLEISZEK a Máté LEPI.

Z ďalších výborných medailových umiestnení  sa tešili:

Réka BUGÁR, Máté MARSAL, Katarína SZENCZIOVÁ, Lukáš GROLMUS a Marko UJVÁRI.

SÚHRN VÝSLEDKOV PRETEKÁROV Z KOMÁRNA

PIATOK-1000 m
K1 KADETI 1000 m
Lukáš GROLMUS / SVK /-     Rozjazda-  2.miesto    Semifinále – 3.miesto    FINÁLE A- 7.miesto

Dávid PODLEISZEK /SVK/-   Rozjazda-  5.miesto    Semifinále – 2.miesto    FINÁLE A- 9.miesto

Peter Teo LUKÁČ-/ KOM/-     Rozjazda-  3.miesto    Semifinále – 5.miesto    FINÁLE B- 6.miesto, konečné 15.miesto

K1 JUNIORI 1000 m

Ľudovít TÓTH / SVK /-           Rozjazda-   1.miesto    Semifinále –  1.miesto     FINÁLE A-  7.miesto

Filip PODLEISZEK / SVK /-   Rozjazda-   3.miesto    Semifinále –  5.miesto     FINÁLE-B-  7.miesto, konečné 16.miesto

K1 MUŽI- U23 1000 m

Marko UJVÁRI / SVK /-   Rozjazda-  3.miesto  FINÁLE-  2.miesto

Szilárd Bóna  / KOM /-    Rozjazda-   6.miesto    Semifinále –  3.miesto     FINÁLE-  9.miesto

K1 KADETI 500 m

Lukáš GROLMUS / SVK /-     Rozjazda-   3.miesto    Semifinále –  3.miesto    FINÁLE A- 9.miesto

Peter Teo LUKÁČ-/ KOM/-    Rozjazda-   6.miesto    Semifinále –  8.miesto    do finále nepostúpil

Máté MARSAL-Máté LEPI / SVK /-  Rozjazda-   2.miesto   FINÁLE-  3.miesto

Lukáš GROLMUS- Dávid PODLEISZEK / SVK /-Rozjazda-    2.miesto  FINÁLE-   4.miesto

K4 KADETI 500 m

Lukáš GROLMUS- Dávid PODLEISZEK -Máté MARSAL-Máté LEPI / SVK /- FINÁLE-  1.miesto

K4 JUNIORI 500 m

Ľudovít TÓTH-Dominik DOKTORÍK-Michal ZRUTTA-Juraj KUKUČKA  / SVK/-  FINÁLE-  1.miesto

NEDEĽA- 200 m

K1 KADETI 200 m

Lukáš GROLMUS / SVK /- Rozjazda-   1.miesto  FINÁLE A- 3.miesto

Máté MARSAL  / SVK / –   Rozjazda-   2.miesto    Semifinále –  1.miesto    FINÁLE A- 4.miesto