V Portugalsku juniori a U23 o tituly majstrov Európy

Domov // Aktuality // Novinky // V Portugalsku juniori a U23 o tituly majstrov Európy
9. augusta 2023

Dejiskom Majstrovstiev Európy juniorov a pretekárov do 23 rokov v dňoch 27.7. 2023 až 30.07.2023 bol Montemor-o– Velho v Portugalsku.

Majstrovstvá Európy juniorov, pretekárov do 23 rokov a parakanoe organizovala Portugalská kanoistická federácia a radnica mesta Montemor-o-Velho pod záštitou Európskej kanoistickej asociácie v známom High performance Centre, ktoré sa pýši novou cieľovou vežou.

Na európskom šampionáte juniorov a pretekárov do 23 rokov bolo v 20 člennej slovenskej výprave celkom 6 pretekárov Kajak & kanoe klubu Komárno a členom realizačného tímu bol Juraj TARR.

Marko UJVÁRI – K4 500 m

Pretekári z Komárna štartovali celkom v šiestich disciplínach. Cez rozjazdy a semifinále si zabezpečili účasť v štyroch FINÁLE A. Pred bránami 9 členného finále skončila K4 U23 500 m s Filipom PODLEISZEKOM a Markom UJVÁRIM a Laura ŐRI v disciplíne C1 JUNIORKY 200 m.

FINÁLOVÉ VÝSLEDKY:

K2 JUNIORI 1000 m- 4. Ľudovít TÓTH – Dominik DOKTORÍK

K2 JUNIORI 500 m- 6. Ľudovít TÓTH – Dominik DOKTORÍK

K4 JUNIORI 500 m- 7. Máté MARSAL- Máté LEPI- Maximilián SZABÓ- Martin BÁBIK

C1 JUNIORKY 500 m- 9. Laura ŐRI

Dominik DOKTORÍK a Ľudovít TÓTH – K2 JUNIORI 1000 m a K2 JUNIORI 500 m

Do Montemoru cestovala naša juniorská K2 s medailovými ambíciami. Najbližšie k medaile mali naši chlapci na tisícke, keď vo finále obsadili tesné 4.miesto.

Na olympijskej 500 metrovej trati postúpila K2 s Dominikom DOKTORÍKOM a Ľudovítom TÓTHOM cez semifinálové jazdy. Vo finále našim chlapcom nevyšiel štart, aj napriek tomu obsadili veľmi dobré 6.miesto.

Ako postupovala juniorská K2 do finále?

1000 m- Rozjazda: 4. miesto, Semifinále: 2. miesto, FINÁLE: 4.miesto

500 m- Rozjazda: 3.miesto, Semifinále: 1.miesto, FINÁLE: 6.miesto

Máté MARSAL- Máté LEPI- Maximilián SZABÓ- Martin BÁBIK- K4 JUNIORI 500 m

Zostava juniorskej káštvorky sa oproti svetovému šampionátu v Auronze nemenila. Chlapci potvrdili svoju výkonnosť, opäť podali veľmi dobrý výkon a vo finále obsadili 7. miesto .

Ako postupovala juniorská K4 do finále?

Rozjazda: 3.miesto, FINÁLE: 7.miesto

Laura ŐRI– C1 JUNIORKY 200 m, C1 JUNIORKY 500 m

Na európskom šampionáte nastúpila Laura ŐRI v dvoch disciplínach.

Do finále sa naša pretekárka prebojovala na 500 metrovej trati. Tu zvládla na výbornú svoju semifinálovú jazdu, v ktorej suverénne zvíťazila a postúpila tak do finále, v ktorom obsadila pekné 9. miesto. Na 200 metrovej trati sa Laure ŐRI nepodarilo prebojovať do finále, na európskom šampionáte zo seba vydala všetko a so svojim predvedeným výkonom a najmä finálovou účasťou na 500 metrovej trati bola spokojná.

Ako postupovala Laura ŐRI v C1 ?

C1 JUNIORKY 500 m- : Rozjazda: 5.miesto, Semifinále: 1 .miesto, FINÁLE: 9.miesto

C1 JUNIORKY 200 m- : Rozjazda: 6.miesto, Semifinále: 5.miesto

Filip PODLEISZEK- Marko UJVÁRI- Tomáš HOLKA- Daniel RYBANSKÝ K4 U23 MUŽI 500 m

Na európskom šampionáte nastúpila K4 pretekárov do 23 rokov oproti majstrovstvám sveta v zmenenej zostave, ani napriek zmene sa im však do finále nepodarilo prebojovať.

Ako sa postupovala K4 pretekárov do 23 rokov?

Rozjazda: 5.miesto, Semifinále: 7.miesto

STRIEBORNÁ MEDAILA PRE DÁVIDA KOCZKÁSA

Maďarsko v disciplíne C1 MUŽI U23 na 200 metrovej trati reprezentoval odchovanec komárňanskej rýchlostnej kanoistiky, 23 ročný kanoista Dávid KOCZKÁS, ktorý si vybojoval STRIEBORNÚ MEDAILU.

Dávid KOCZKÁS spoločne so svojim otcom Oliverom KOCZKÁSOM (arch.foto)