V NITRE OCEŇOVALI NAJÚSPEŠNEJŠÍCH ŠPORTOVCOV KRAJA

Domov // Aktuality // Novinky // V NITRE OCEŇOVALI NAJÚSPEŠNEJŠÍCH ŠPORTOVCOV KRAJA
24. júna 2022

Dňa 23. júna  2022 na pôde Župného domu v Nitre  boli ocenení najúspešnejší športovci   Nitrianskeho samosprávneho kraja za rok 2021, ktorí v uplynulom roku dosiahli mimoriadne športové úspechy. Ocenenia najúspešnejším športovcom odovzdala podpredsedníčka NSK Eva Antošová a vedúci odboru kultúry a športu Úradu NSK Ľubomír Kleštineca.

Medzi ocenenými boli komárňanskí rýchlostní kanoisti – členovia Športového centra polície:

Mariana PETRUŠOVÁ, Adam BOTEK, Erik VLČEK a tréner   Peter LIKÉR

Kategória Jednotlivci Seniori: Mariana PETRUŠOVÁ

V kategórii jednotlivci seniori bola ocenená Mariana PETRUŠOVÁ, 22 ročná kajakárka,  odchovankyňa  komárňanskej rýchlostnej kanoistiky, členka Športového centra polície, reprezentantka SR v rýchlostnej kanoistike . Ocenenie získala  za vynikajúce výsledky, ktoré dosiahla v roku 2021 na majstrovstvách sveta  U23, majstrovstvách Európy U23 a majstrovstvách Európy seniorov.

Kategória Tréner: Peter  LIKÉR

V Kategórii Tréner: bol ocenený  Peter LIKÉR- osobný tréner Adama Boteka a Erika Vlčeka a tréner   K4 mužov. Jeho zverenci dosahujú dlhodobo vynikajúce výsledky.  V roku 2021  najvýznamnejším úspechom  bola   bronzová  medaila, ktorú jeho zverenci vybojovali  na Olympijských hrách v Tokiu .  

Ocenenie pre kolektív:  ŠCP – RÝCHLOSTNÁ KANOISTIKA- Adam BOTEK a Erik VLČEK 

Cena predsedu NSK „ Najúspešnejší športovec  Nitrianskeho samosprávneho kraja za rok 2021“  bola udelená kolektívu  ŠPORTOVÉ CENTRUM POLÍCIE – RÝCHLOSTNÁ KANOISTIKA- Adamovi Botekovi  a Erikovi Vlčekovi, bronzovým  medailistom z Olympijských hier v  Tokiu v roku 2021.

BLAHOŽELÁME