TRI TITULY MAJSTROV SLOVENSKA V MARATÓNE

Domov // Aktuality // Novinky // TRI TITULY MAJSTROV SLOVENSKA V MARATÓNE
18. septembra 2022

O majstrovské tituly v maratóne aj o body do Slovenského pohára

Majstrovstvá Slovenska v maratóne sa uskutočnili v Bratislave na Zemníku dňa 17. septembra 2022.  Pretekári z 13 slovenských oddielov bojovali o tituly majstrov Slovenska v maratóne na tratiach od 7.2 km až po 29.8 km,

na lodiach, ktoré podľa pravidiel dosahujú minimálne hmotnosti- pre kajak 8 kg a pre canoe 10 kg.

Pre  chlapcov  a dievčatá 13 a 14 roční a kadetov sa  do hodnotenia  Slovenského pohára započíta dvojnásobný počet bodov.

Pretekári absolvovali kolá po 3,6 km (v 2. a ďalších kolách prenáška)  a záverečné kolo o dĺžke 1 km s prenáškou.
Chlapci a dievčatá 13 a 14 roční absolvovali preteky bez prenášok.

Najpočetnejšou kategóriou bola kategória kadeti s 24 pretekármi.

Výborné výkony pretekárov Kajak & kanoe klubu Komárno

Kajak & kanoe klub Komárno reprezentovalo celkom  15 pretekárov od 13 rokov až po juniorov, ktorí na majstrovstvách Slovenska podali výborné výkony.

Naši pretekári si vybojovali celkom 7 medailových umiestnení.
Majstrami Slovenska v maratóne sa stali Filip Podleiszek, Michaela Zrneková a Diana Markovičová,
na 2.mieste skončili Tomáš Farkaš a Zoé Bónová a tretie miesto obsadili Natália Szencziová a Michal Tóth.

Ďalší naši pretekári obsadili dve 4.miesta, dve 5.miesta, jedno 6. miesto a jedno 9. miesto.

Náš klub sa stal víťazom v Pohári Tímov

1. Kajak & kanoe klub Komárno   80 bodov

2. Kanoistický klub Slávia UK Bratislava  65 bodov

3. Klub rýchlostnej kanoistiky Nováky  57 bodov

V medailovej bilancii sme obsadili so ziskom 7 medailí / 3-2-2/ delené 2.miesto s KK Slávia UK Bratislava a víťazom sa v medailovej bilancii stal Kanoistický klub TTS Trenčín / 3-3-3/