OLYMPIJSKÉ PRÍBEHY A EMÓCIE

Domov // Aktuality // Novinky // OLYMPIJSKÉ PRÍBEHY A EMÓCIE
2. mája 2023

V marci 2023 bola pri príležitosti 30.výročia vzniku Slovenského olympijského výboru uvedená do života hodnotná publikácia Slovenského olympijského a športového výboru pod názvom OLYMPIJSKÉ PRÍBEHY A EMÓCIE.

Táto kniha je o slovenských olympijských medailových úspechoch v ére samostanosti Slovenska v rokoch 1994 až 2022, o olympijských medailistoch a ich medailách. A nebolo ich málo: 56 slovenských olympijských medailistov, 42 olympijských medailí. Sú tu pútavo spracované príbehy medailí, emócie a všetko je umocnené krásnymi fotografiami, ktoré nám približujú tieto jedinečné a nezabudnuteľné chvíle.

OLYMPIJSKÉ MEDAILOVÉ ÚSPECHY ŠTVORKAJAKOV

Nás teší, že o štyri olympijské medaily : dve strieborné a dve bronzové, sa zaslúžili slovenské štvorkajaky, v ktorých sedelo celkom 9 rýchlostných kanoistov, z nich šiesti sú odchovanci Kajak & kanoe klubu Komárno: Juraj BAČA, Michal RISZDORFER, Richard RISZDORFER, Juraj TARR, Erik VLČEK a Adam BOTEK.

A tak si na stranách 88 až 95 môžeme pripomenúť a potešiť sa z úžasných olympijských okamihov, emócií, fotografií fantastických olympijských výkonov našich chlapcov.

ATÉNY 2004-BRONZ- K4 1000 m

Juraj BAČA, Michal RISZDORFER, Richard RISZDORFER, Erik VLČEK

Tréneri: Tibor SÓOS a Pavel Blaho

PEKING 2008- STRIEBRO- K4 1000 m

Michal RISZDORFER, Richard RISZDORFER, Juraj TARR, Erik VLČEK

Tréneri: Tibor SÓOS a Pavel BLAHO

RIO DE JANEIRO 2016- STRIEBRO- K4 1000 m

Juraj TARR, Erik VLČEK, Denis MYŠÁK, Tibor LINKA

Tréner: Peter LIKÉR

TOKIO 2020-BRONZ- K4 1000 m

Erik VLČEK, Adam BOTEK, Samuel BALÁŽ, Denis MYŠÁK

Tréneri: Peter LIKÉR a Andrej WIEBAUER

STRIEBORNÁ MEDAILA Slavomíra Kňazovického

Zaslúžené miesto v tejto publikácii má rýchlostný kanoista Slavomír Kňazovický, ktorý v Atlante v roku 1996 vybojoval v C1 na 500 m striebornú olympijskú medailu.

Autori publikácie

Zostavovateľom a autorom textu knihy je rodák z Komárna pán Ľubomír SOUČEK, autorom väčšiny fotografií pán Ján SÚKUP a pod grafickú úpravu sa podpísal pán Peter BUČEK.

ĎAKUJEME ZA TÚTO POZORUHODNÚ PUBLIKÁCIU A ZA KRÁSNE PRÍBEHY A EMÓCIE.