Naše nádeje v Račiciach na výbornú

Domov // Aktuality // Novinky // Naše nádeje v Račiciach na výbornú
16. mája 2023

Členovia Slovenského mládežníckeho tímu sa zúčastnili v dňoch 13.05.2023 a 14.05.2023 v Račiciach na 2. Českom pohári mládeže v rýchlostnej kanoistike.

Vo výbere Slovenského mládežníckeho tímu boli 13 a 14 roční pretekári z nášho klubu: Diana Markovičová, Dávid Győri a Alex Ódor, ktorí sa v Komárne pripravujú pod vedením trénera Františka Dosúdila.

Päť víťazstiev pretekárov nášho klubu

Naši pretekári si na trati 500 m a 1000 m počínali veľmi dobre a v silnej a početnej konkurencii pretekárov z českých oddielov patrili medzi najlepších, keď zvíťazili v piatich disciplínach.

Trojnásobná víťazka Diana Markovičová

Vynikajúci výkon podala 14 ročná kajakárka Diana Markovičová, ktorá sa stala trojnásobnou víťazkou, keď zvíťazila vo všetkých troch disciplínach: ovládla K1 na 500 m a K1 na 1000 m a spoločne s Alexandrou Kováčovou zvíťazili v K2 na 500 metrovej trati.

Najúspešnejšia pretekárka Českého pohára mládeže, 14 ročná talentovaná kajakárka, Diana Markovičová

Dve prvenstvá Alexa Ódora

Dvojnásobným víťazom Českého pohára sa stal Alex Ódor, ktorý suverénne zvíťazil v K1 žiakov 13 ročných na 500 metrovej trati a prvenstvo mu patrilo aj v K1 žiakov 13 ročných na 1000 metrovej trati.

V žiackej kategórii dominoval 13 ročný kajakár Alex Ódor

Vo finále B dve šieste a jedno 8.miesto

Dávid Győri, 13 ročný kajakár, obsadil vo finále B  8.miesto v K1 na 500 metrovej trati a dve 6. miesta vo finále B: najskôr v spoločnej lodi s Alexom Ódorom v K2 žiakov 13 a 14 ročných na 500 m trati a v nedeľu mu opäť patrilo 6.miesto vo finále B v K1 na 1000 metrovej trati.

Slovenský mládežnícky tím pod vedením Vladimíra Mrvu a trénerov mládeže – Ladislava Ódora a Milana Kováča dosiahol na Českom pohári vynikajúce výsledky a sme radi, že k úspešnej reprezentácii prispeli aj naši pretekári.