Najlepší Športovci mesta Komárno za rok 2022

Domov // Aktuality // Novinky // Najlepší Športovci mesta Komárno za rok 2022
13. októbra 2023

Dňa 10.októbra 2023 sa v Hoteli Európa konala príjemná športová slávnosť, na ktorej viceprimátor mesta Komárno pán Ondrej Gajdáč a predstavitelia komisie športu a mládeže Dávid Kovács a Róbert Mihalička odovzdali ocenenia najúspešnejším športovcom mesta Komárno, ktorí v roku 2022 dosiahli mimoriadne športové výsledky a šírili dobré meno nášmu mestu.

Sme hrdí, že medzi ocenenými boli pretekári a tréneri Kajak & kanoe klubu Komárno:

Ľudovít TÓTH – Dominik DOKTORÍK– boli vyhlásení za najlepších športovcov mesta Komárno za rok 2022 v kategórii Mládež – olympijský šport – kolektív. V roku 2022 si vybojovali na Súťaži olympijských nádejí 1. miesto v K2 1000 m a stali sa majstrami Slovenska  v K2 1000 m a v K2 200 m.

Ľudovít TÓTH a Dominik DOKTORÍK

Réka BUGÁR– bola vyhlásená v kategórii najlepší športovec mesta Komárno za rok 2022 v kategórii Mládež – olympijský šport. V roku 2022 sa stala štvornásobnou majsterkou Slovenska a medzi jej najväčší úspech v roku 2022 patrí zisk striebornej medaily v K2 na 500 m na  Majstrovstvách sveta juniorov v Szegede.

Réka BUGÁR

Juraj TARR- ocenený za rok 2022 v kategórii Tréner.  Skúsenosti, ktoré získal počas svojej bohatej aktívnej športovej kariéry, odovzdáva juniorom -mladej nastupujúcej generácii rýchlostných kanoistov v Komárne a jeho zverenci sa mu odvďačujú skvelými výkonmi, patria medzi najlepších na Slovensku a presadzujú sa aj na medzinárodnej úrovni.

Plaketa pre Juraja Tarra

Ladislav ÓDORLajos NÉMETH si prevzali ocenenie v kategórii Prínos pre rozvoj športu za rok 2022. Obaja pôsobia ako tréneri minikajakárov- detí 8 až 12 ročných a úspešne ich pripravujú na vstup do sveta veľkej kanoistiky .

Ocenení tréneri Lajos NÉMETH a Ladislav ÓDOR

Adam BOTEK – najlepším športovcom mesta Komárna za rok 2022 v kategórii športovec , ktorý nepôsobí v komárňanskom klube, ale má trvalý pobyt v Komárne. Základy kanoistiky mu v komárňanskom klube vštepovala trénerka Kristína Medovčíková a keď dovŕšil 18 rokov, prevzal ho do svojej tréningovej skupiny  tréner Peter Likér a ich vzájomná spolupráca prináša veľké úspechy. V roku 2022 na Majstrovstvách Európy v rýchlostnej kanoistike v Mníchove  získal striebornú medailu v štvorkajaku so Samom Balážom, Denisom Myšákom a Csabom Zalkom a v K2 na 500 m s Erikom Vlčekom skončili na siedmej priečke.

Ocenenie pre Adama BOTEKA prevzal tréner Peter Likér

Marek ĎURČO– medzi ocenenými v kategórii Senior – veterán bol aj náš aktívny pretekár, ktorý úspešne reprezentuje náš klub na domácich podujatiach.

Marek ĎURČO

Všetkým oceneným srdečne blahoželáme a prajeme veľa úspechov!