Majstrovstvá SR dlhé trate- 6 titulov pre Komárno

Domov // Aktuality // Novinky // Majstrovstvá SR dlhé trate- 6 titulov pre Komárno
7. mája 2023

Dňa 6.mája 2023 sa na jazere v Novákoch uskutočnili Majstrovstvá Slovenska na dlhé trate. O majstrovské tituly súťažilo takmer 250 pretekárov z 20 slovenských oddielov od 13 ročných až po veteránov v K1, C1, K2 a C2 na 5000 metrovej trati.

Kajak& kanoe klub Komárno reprezentovalo celkom 29 pretekárov, ktorí sa pripravujú pod vedením trénerov Attilu Ambrusa, Juraja Tarra, Františka Dosúdila a Olivera Koczkása.

Hodnotenie oddielov

V Pohári tímov náš klub zvíťazil so ziskom 132 bodov a v medailovej bilancii náš klub obsadil druhé miesto, keď si naši pretekári vybojovali celkom 12 medailových umiestnení, 6 titulov majstrov Slovenska, 2 druhé miesta a 4 tretie miesta.

Hodnotenie jednotlivcov

Dvojnásobným majstrom Slovenska sa stal junior Dominik Doktorík, ktorý zvíťazil v K1 a prvé miesto obsadil v K2 spoločne s Ľudovítom Tóthom.

Dve medaily si vybojoval kadet Peter Teo Lukáč, zlato a bronz v K2 spoločne s Michalom Tóthom a 14 ročná kajakárka Diana Markovičová, ktorá zvíťazila v K1 a spoločne s Adelou Lopatovou obsadili tretie miesto v K2 dievčat 13 a 14 ročných.

K1 chlapci 13 roční: 1. Alex Ódor, 4. Dávid Györi, 22. Andrej Turza

K1 kadetky: 8. Michaela Zrneková, 15. Lucia Demáčeková , Nadine Ďurčová- nedokončila, Dóra Vámos- nedokončila

K1 juniori: 1. Dominik Doktorík, 4. Ľudovít Tóth, 5. Máté Marsal, 12. Dominik Nagy, Tomáš Farkaš- diskvalifikovaný

K1 veteráni: 3. Marek Ďurčo, 5. Gabriel Zirkelbach

K1 kadeti: 1. Peter Teo Lukáč, 4. Michal Tóth, 5.Matej Lopata, 13.Samuel Demáček 33. Gergely Hamran

C1 juniorky: 1. Laura Őri, 2. Zoé Bónová,

K2 dievčatá 13 a 14 ročné : 3. Adela Lopatová- Diana Markovičová

K2 chlapci 13 a 14 roční: 8.Dávid Hodek- Peter Haško /TAT /, Alex Ódor-Dávid Györi- diskvalifikácia

K2 kadetky: 6.Lucia Demáčeková- Nadine Ďurčová

K2 kadeti: 2. Michal Tóth- Peter Teo Lukáč, 6. Samuel Demáček- Matej Lopata

K2 juniori: 1. Dominik Doktorík- Ľudovít Tóth, 4. Máté Marsal- Máté Lepi, 6. Dominik Nagy- Ivan Pohanka / ZLP /

Alex Ódor – majster Slovenska v K1 chlapcov 13 ročných
14 ročný kajakár Dávid Hodek obsadil vo svojej kategórii 6.miesto
Tretie miesto si vybojovali v K2 dievčat 13 a 14 ročných Adela Lopatová a Diana Markovičová, ktorá sa teší z titulu majsterky Slovenska v K1 dievčat 14 ročných
15 ročná kadetka Michaela Zrneková obsadila 8.miesto
5000 metrovú trať zvládla na 15.mieste 15 ročná kajakárka Lucia Demáčeková
Zo svojho prvého majstrovského titulu sa teší 16 ročný kajakár Peter Teo Lukáč
Junior Imre Fazekas dopádloval do cieľa na peknom 3.mieste
Kanoistka Zoé Bónová zvládla veľmi dobre náročnú 5000 metrovú trať
Juniorka Liliána Gaál obsadila v K1  3.miesto
Naši veteráni na majstrovskej trati zabojovali, Marek Ďurčo obsadil 3. miesto a Gabriel Zirkelbach 5.miesto