Ladislav Harsányi – Voda Nad Zlato

Domov // Aktuality // Novinky // Ladislav Harsányi – Voda Nad Zlato
19. októbra 2022

Dňa 19. októbra 2022 sa v hoteli Európa v Komárne uskutočnil krst knihy  dlhoročného  športového  novinára a publicistu pána Ladislava Harsányiho pod názvom VODA NAD ZLATO, v ktorej nás sprevádza životnými príbehmi a osudmi kajakárskej elity, veľkých športovcov, ktorí aj napriek tomu, že dosiahli ohromné  úspechy, zostali skromní a pokorní :

Erik VLČEK a Juraj TARR. 

Krstnými otcami publikácie boli tí najpovolanejší:
tréneri káštvorky Tibor Soós, Pavel Blaho a Peter Likér

Ladislav Harsányi  nás pozýva na zaujímavú a vzrušujúcu jazdu kajakom, v ktorom sedia Erik Vlček a Juraj Tarr.  Prepádlujeme s nimi desaťročiami, čírymi, ale aj mútnejšími vodami- športovými a životnými.
O tom, ako sa to začalo a pokračovalo, o štvorkajakoch aj dvojkajakoch,o olympijských úspechoch aj sklamaniach, o tréneroch, o sústredeniach, rôznych zaujímavostiach,  o rodinnom hniezde,  aj o ich vášniach, nájdeme tu  vyjadrenia športových osobností, ktoré boli pri jednotlivých udalostiach, nechýbajú ani štatistiky o úspechoch a množstvo zaujímavých fotografií. 

VYBRALI SME PRE VÁS
Erik VLČEK: „Komárňanský klub, kajakáreň, tréningy , celá kanoistická komunita mi zmenili život. Úplne. Vyrastal som  v tamojšej lodenici, strávil v nej detstvo, mladosť. Vo veľkej miere ma toto prostredie vychovalo, formovalo. Zažil som tam všetko. Úspechy i neúspechy, radosti i sklamania, útrapy na tréningoch …. Dalo mi to nesmierne veľa do života, množstvo skúseností. Žiť a vyrastať v lodenici, to bola pre mňa škola života.“ 

Juraj TARR: “ V športe musíte ísť krok za krokom. Stúpať schodík po schodíku. Jeden po druhom. Žiadny sa nedá preskočiť, vynechať. Tréneri, či už v klube, strediskách, alebo v reprezentáciách, Michal Mádel, Ladislav Dékány, Karol Lešš starší, Ladislav Polhammer, Róbert Petriska, Vojtech Halmo, Tibor Soós, Pavel Blaho, Filip Petrla, Felix Masár, Marian Tesárik, Peter Likér, tí všetci mi pomohli k tomu, aby som stúpal po schodíkoch vyššie a vyššie, až na najvyššie poschodia.“