ÚSPEŠNÉ OLYMPIJSKÉ NÁDEJE 2022

Domov // Újdonságok // Novinky // ÚSPEŠNÉ OLYMPIJSKÉ NÁDEJE 2022
12. szeptember 2022

Dejiskom Súťaže olympijských nádejí 2022 v dňoch 08.09.2022 až 11.09.2022 bola Bratislava , jazero Zemník .

Súťaž olympijských nádej patrí medzi najobľúbenejšie podujatia pre kanoistické nádeje 15  až 17 ročných. Je to veľká príležitosť zasúťažiť si  v silnej medzinárodnej konkurencii s rovesníkmi z celého sveta.

V tomto roku sa na Zemníku zišlo takmer 800 chlapcov a dievčat zo 40  krajín z celého sveta.

V 34 člennej slovenskej výprave bolo 10 pretekárov Kajak & kanoe klubu Komárno.  Náročné preteky mali pred sebou  chlapci a dievčatá, ktorí sa pred týždňom zúčastnili juniorských majstrovstiev sveta. Svoju tvrdú prácu, skúsenosti, talent zúročili do vynikajúcich výkonov.

REPREZENTOVALI  NÁS

kanoistky: Natália Szenciová,  Zoe BÓNOVÁ,  Laura ŐRI

kajakári : Máté MARSAL, Peter Teo LUKÁČ,  Lukáš GROLMUS, Márk IKRÉNI, Tomáš  FARKAŠ, Ľudovít TÓTH, Dominik DOKTORÍK.

Program pretekov bol náročný, do finále sa v silnej  konkurencii mladých kanoistických nádejí museli pretekári prebojovať  cez  rozjazdy a semifinálové jazdy a do programu boli zaradené aj Finále B.

Preteky boli rozdelené do 4  dní:

ŠTVRTOK –  ROZJAZDY na 1000 m, 500 m na 200 m

PIATOK-       ROZJAZDY, SEMIFINÁLE A FINÁLE  na  1000 m

SOBOTA-     SEMIFINÁLE A FINÁLE na 500 m

NEDEĽA-     ROZJAZDY, SEMIFINÁLE A FINÁLE  na 200 m

ÚSPEŠNÉ  VYSTÚPENIE  PRETEKÁROV  Z KOMÁRNA

Chlapci a dievčatá Kajak & kanoe klubu Komárno úspešne reprezentovali Slovensko celkom  v 25 disciplínach,  do finále A sa prebojovali celkom 14 krát a do finále B  4 krát .

Naši pretekári  vybojovali :
1 ZLATÚ MEDAILU –         Ľudovít TÓTH- Dominik DOKTORÍK
3 BRONZOVÉ MEDAILY:  Máté MARSAL- Máté LEPI
                                             Dominik DOKTORÍK
                                             Laura ŐRI

Naši medailisti

NA ÚVOD PRINÁŠAME SÚHRN FINÁLOVÝCH UMIESTNENÍ  PRETEKÁROV KAJAK & KANOE KLUBU KOMÁRNO

4. Máté MARSAL-Máté LEPI   K2 chlapci 15 a 16 roční  roční 200 m

4. Ľudovít TÓTH- Dominik DOKTORÍK-Máté MARSAL-Máté LEPI  K4 chlapci 15 až 17 roční 200 m

5. Ľudovít TÓTH- Dominik DOKTORÍK    K2 chlapci 17 roční 500 m

5. Ľudovít TÓTH- Dominik DOKTORÍK-Máté MARSAL-Máté LEPI   K4 chlapci 15 až 17 roční 500 m

17. Natália SZENCZIOVÁ  C1 dievčatá 15 ročné 200 m

Ako sa darilo našim pretekárom na jednotlivých tratiach ?
1000 m

4 x Finále A,  1x Finále B

Pretekári Kajak & kanoe klubu Komárno sa na 1000 metrovej trati predstavili celkom v 7 disciplínach,  4 krát  sa prebojovali do finále A a  1 krát  do finále B.

Prebojovať sa do 9 členného finále nebolo jednoduché, naši pretekári to však zvládli na výbornú.

17 roční kajakári  Ľudovít TÓTH a  Dominik DOKTORÍK suverénne zvíťazili v K2 na 1000 metrovej trati vybojovali pre Slovensko prvú zlatú medailu.  Bronzovú medailu pre Slovensko získali po bojovnom výkone v K2 chlapcov 15 a 16 ročných Máté MARSAL a Máté LEPI.

Vo finále o medaily bojovali aj  17 ročný Tomáš FARKAŠ, ktorý sa umiestnil na 6.mieste  a naša kanoistka Laura ŐRI na 1000 metrovej trati skončila na 8.mieste.

V kategórii chlapcov 15 ročných sa vo finále B na 1000 metrovej trati predstavil    Peter Teo LUKÁČ, ktorý v ňom obsadil 6.miesto a patrí mu konečná 15. priečka.

Na 1000 metrovú trať nastúpili aj 16 ročný kajakár Lukáš GROLMUS a 16 ročná kanoistka Zoé BÓNOVÁ, ktorým  sa do finálových jázd  nepodarilo prebojovať.

500 m

Na 500 metrovej trati sa chlapci a dievčatá z Komárna predstavili celkom v 10 disciplínach.

Do 9 členného finále A sa na 500 metrovej trati do štyroch finálových jázd vo svojich kategóriách prebojovali:  Laura ŐRI  v C1, Zoé BÓNOVÁ v C1,  Ľudovít TÓTH- Dominik DOKTORÍK v K2 a  Ľudovít TÓTH- Dominik DOKTORÍK- Máté MARSAL-Máté LEPI v  K4 a  do finále B sa prebojovali  Máté MARSAL-Máté LEPI v  K2. Tentokrát  do finálových jázd nepostúpili Peter Teo Lukáč  v K1, Natália SZENCZIOVÁ  v C1, Tomáš FARKAŠ  v K1, Lukáš GROLMUS v K1,  Natália SZENCZIOVÁ -Vivien STEHLÍK v C2.

VÝSLEDKY NA 500 m

FINÁLE A

4. Laura ŐRI  C1 dievčatá 17 ročné 500 m

5. Ľudovít TÓTH- Dominik DOKTORÍK  K2 chlapci 17 roční 500 m

5. Ľudovít TÓTH- Dominik DOKTORÍK- Máté MARSAL-Máté LEPI  K4 chlapci 15 až 17 roční 500 m

6. Zoé BÓNOVÁ  C1 dievčatá 16 ročné 500 m

17. Máté MARSAL-Máté LEPI   K2 chlapci  15 a 16 roční 500 m

200 m

6 x Finále A,  3 x Finále B

Posledný deň Súťaže olympijských nádejí patril 200 metrovým tratiam. Pre chlapcov a dievčatá z Komárna to bol medailový úspech.  Naši pretekári nastúpili v 8 disciplínach, do finále A postúpili vo svojich  kategóriách  Dominik DOKTORÍK v K1,  Laura ŐRI v C1, Zoé BÓNOVÁ  v C1,  Ľudovít TÓTH- Dominik DOKTORÍK v  K2 , Máté MARSAL-Máté LEPI v  K2  a  Ľudovít TÓTH- Dominik DOKTORÍK- Máté MARSAL-Máté LEPI v K4.

Ako prvý vo Finále A zabojoval o medailu 17 ročný kajakár Dominik DOKTORÍK, ktorý svoju jazdu zvládol vynikajúco a na dvestometrovej trati sa mu v tesnom súboji  podarilo vyloviť  bronzovú medailu.

Ďalšou medailistkou z Komárna bola 17 ročná kanoistka Laura ŐRI, ktorá   si účasť vo Finále A zabezpečila priamym postupom z rozjazdy a vo finále predviedla skvelý výkon, znamenajúci vytúženú medailu bronzového lesku.

Do Finále B sa prebojovali  Lukáš GROLMUS v K1, ktorý skončil na konečnom 16.mieste, Natália SZENCZIOVÁ  v C1 dievčatá 15 ročné, ktorá obsadila konečnú 17.priečku a dvojica  Lukáš GROLMUS- Márk IKRÉNI v  K2 obsadili konečné 12.miesto.  K4 v zložení  Lukáš GROLMUS- Oskar ĎURČO- Martin APFEL- Jakub ILIAŠ v semifinále  na 200 metrov skončila na 4. mieste, čo znamená že sa vo finále A  nepredstavili.

VÝSLEDKY NA 200 m

FINÁLE A

3. Dominik DOKTORÍK   K1 chlapci 17 roční 200 m

3. Laura ŐRI   C1 dievčatá 17 ročné 200 m

4. Máté MARSAL-Máté LEPI  K2 chlapci 15 a 16 roční 200 m

4. Ľudovít TÓTH- Dominik DOKTORÍK- Máté MARSAL-Máté LEPI  K4 chlapci 15 až 17 roční  200 m

7. Ľudovít TÓTH- Dominik DOKTORÍK  K2 chlapci 17 roční 200 m

8. Zoé BÓNOVÁ   C1 dievčatá 16 ročné 200 m

FINÁLE B

12. Lukáš GROLMUS- Márk IKRÉNI   K2 chlapci  15 a 16 roční 200 m

16. Lukáš GROLMUS  K1 chlapci  16 roční 200 m

17. Natália SZENCZIOVÁ  C1 dievčatá 15 ročné 200 m

Blahoželáme  našim pretekárom a trénerom za predvedené výkony a úspešnú reprezentáciu !

Na záver prinášame prehľad poradia krajín v zisku medailí a v bodovom hodnotení krajín a sme radi, že naši   pretekári  na Súťaži olympijských nádejí výrazným podielom prispeli k úspechu celej slovenskej reprezentácie.