ZO SVETOVÉHO ŠAMPIONÁTU JUNIOROV A U23 V SZEGEDE

Domov // Újdonságok // Novinky // ZO SVETOVÉHO ŠAMPIONÁTU JUNIOROV A U23 V SZEGEDE
5. szeptember 2022

Majstrovstvá  sveta juniorov a pretekárov do 23 rokov v rýchlostnej kanoistike sa uskutočnili v dňoch 31.08.2022 až 04.09.2022 v Szegede.

V 28 člennej slovenskej  výprave mladých  rýchlostných kanoistov bolo 9 pretekárov z Komárna- 6 juniorov a traja pretekári  do 23 rokov.  Členom maďarskej reprezentácie  bol 22 ročný kanoista z Komárna  Dávid Koczkás .

REPREZENTOVALI NÁS:

JUNIORI: Réka BUGÁR, Laura ŐRI, Dominik DOKTORÍK, Máté MARSAL, Ľudovít TÓTH a Filip PODLEISZEK

PRETEKÁRI DO 23 ROKOV: Lisa Maria GAMSJÄGER,  Mariana PETRUŠOVÁ, a Marko UJVÁRI a za výber Maďarska Dávid KOCZKÁS

V Szegede nechýbali ani tréneri našich pretekárov:  Attila Ambrus, František Dosúdil,  Oliver Koczkás, Peter Likér a Juraj Tarr a masér slovenskej výpravy  Igor Viszlai.

Vystúpenie juniorov

Naši juniori  štartovali celkom v 8 disciplínach a cez rozjazdy a semifinále si zabezpečili účasť  v štyroch  FINÁLE A a v dvoch FINÁLE B  a v konečnej bilancii sa  umiestnili nasledovne :

K2 JUNIORKY 500 m –   2. Réka BUGÁR–Bianka SIDOVÁ – STRIEBORNÁ MEDAILA

K1 JUNIORKY 200 m –   5. Réka BUGÁR

K4 JUNIORI 500 m-        6. Ľudovít TÓTH – Dominik DOKTORÍK- Michal ZRUTTA – Juraj KUKUČKA

K2 JUNIORI 1000 m –     7. Máté MARSAL- Máté LEPI

K2 JUN MIX 500 m-       11. Réka BUGÁR – Ondrej KOBYDA

K1 JUNIORI 1000 m –    12. Filip PODLEISZEK

STRIEBORNÁ MEDAILA PRE RÉKU BUGÁR

Vynikajúci výsledok dosiahla 18 ročná kajakárka  Réka Bugár,  ktorá výborným výkonom vybojovala spoločne s Biankou Sidovou v K2 junioriek na 500 metrovej trati striebornú medailu, keď im prvenstvo uniklo o 0,09 sekundy.

Réka Bugár sa prebojovala aj do finále na 200 metrovej trati, kde sa umiestnila na  veľmi peknom 5. mieste.

V K2 mix na 500 metrovej trati vo finále B obsadila Réka BUGÁR spoločne s Ondrejom KOBYDOM 2.miesto a celkovo im patrí 11 pozícia.

Ako postupovala do finále Réka v jednotlivých disciplínach?

K2 JUNIORKY  500 m-  Rozjazda:  1.miesto,  Semifinále:  1.miesto,   FINÁLE:    2.miesto

K1 JUNIORKY  200 m – Rozjazda:  1.miesto,  Semifinále:  3.miesto,   FINÁLE:    5.miesto

K2 JUN MIX 500 m-       Rozjazda:  4.miesto,  Semifinále:  5.miesto,   FINÁLE B : 2.miesto konečné 11.miesto

Juniorská  K4  v zložení  Ľudovít TÓTH – Dominik DOKTORÍK- Michal ZRUTTA – Juraj KUKUČKA sa výbornou jazdou v semifinále dostala do finále, v ktorom  skončili na veľmi dobrom  6.mieste.
Ako postupovala juniorská K4  do finále?
K4 JUNIORI 500 m- Rozjazda: 4.miesto, Semifinále: 2.miesto, FINÁLE: 6.miesto

K2 JUNIORI 1000 m:  Máté MARSAL- Máté LEPI
Na svetovom šampionáte sa predstavil aj najmladší člen  slovenskej výpravy ešte iba 15 ročný Máté Marsal, ktorý spoločne s Mátém Lepim, 16 ročným kajakárom zo Šamorína,  podali v  K2 na 1000 metrovej trati  skvelé výkony a vo finále sa tešili z cenného 7.miesta.

Ako postupovala juniorská K2  do finále?

K2 JUNIORI 1000 m:  Rozjazda:  3.miesto,   Semifinále: 3.miesto,    FINÁLE: 7.miesto

K1 JUNIORI 1000 m  – FILIP PODLEISZEK

Filip Poldeiszek sa v silnej konkurencii juniorov v K1 na 1000 metrovej trati  prebojoval z rozjazdy do semifinále, kde obsadil 5.miesto a postúpil do  Finále  B. Po peknom výkone obsadil v B finále  3.miesto, čo v celkovom súčte znamená konečnú 12 pozíciu.

Ako postupoval Filip  PODLEISZEK na 1000 metrovej trati do Finále B?

K1 JUNIORI 1000 m  Rozjazda:   4.miesto,   Semifinále: 5.miesto,  FINÁLE B : 3.miesto  konečné  12.miesto

C1 JUNIORKY – Laura ŐRI

17 ročná kanoistka  Laura ŐRI,  aj keď do svojich jázd dala všetko, zo semifinále sa jej do 9 členného finále nepodarilo prebojovať, získala však cenné skúsenosti z vrcholných podujatí.

Ako postupovala Laura ŐRI v jednotlivých disciplínach?

C1 JUNIORKY  500 m- :   Rozjazda: 7 .miesto,  Semifinále:  8 .miesto

C1 JUNIORKY  200 m- :   Rozjazda: 7 .miesto,  Semifinále:  8 .miesto

Vystúpenie pretekárov  U23

Pretekári z Komárna do 23 rokov, ktorí doposiaľ nosili z vrcholných podujatí v tejto vekovej kategórii medaily, tentokrát na Majstrovstvách sveta v Szegede na medaily nesiahli, aj keď podávali v priebehu šampionátu v silnej konkurencii bojovné výkony.

K1 U23 ŽENY  1000  m –  7. Mariana PETRUŠOVÁ

K1 U23 ŽENY  5000  m –  8. Mariana PETRUŠOVÁ

K1 U23 ŽENY   500  m –  9. Lisa Maria GAMSJÄGER

K1 U23 MUŽI  5 000 m-  13. Marko UJVÁRI

STRIEBRO PRE Dávida KOCZKÁSA

V Szegede reprezentoval Maďarsko v kategórii do 23 rokov v disciplíne C4 U23 na 500 m 22 ročný kanoista z Komárna, odchovanec Kajak & kanoe klubu Komárno Dávid Koczkás,ktorý vybojoval pre svoj tím striebornú medailu.

Mariana Petrušová vo finále na 1000 metrovej trati, neskôr na 5000 metrovej trati, kde obsadila 8.miesto
Lisa Gamsjäger v K1 na 500 metrovej trati
Marko Ujvári na 5000 metrovej trati zabojoval, v silnej a početnej konkurencii to stačilo na 13.miesto
Zo striebornej medaily s teší Dávid Koczkás
V pozadí úspechov stoja tréneri.

Blahoželáme všetkým pretekárom za dosiahnuté výsledky a ďakujeme  za úspešnú reprezentáciu !