OCEŇOVANIE NAJÚSPEŠNEJŠÍCH ZA ROK 2022

Domov // Újdonságok // Novinky // OCEŇOVANIE NAJÚSPEŠNEJŠÍCH ZA ROK 2022
3. február 2023

Dňa 31.01.2023 sa v Bratislave v priestoroch Vodárenského múzea uskutočnilo slávnostné  vyhlásenie výsledkov ankety Kanoista roka 2022, na ktorom boli ocenení naúspešnejší pretekári, tréneri, rozhodcovia,  do Siene slávy  boli uvedené významné osobnosti slovenskej kanoistiky a udeľovali sa ceny za celoživotný prínos. 

Medzi ocenenými boli aj rýchlostní kanoisti z Komárna Adam Botek, Laura  Őri , Lisa-Maria Gamsjäger za úspechy, ktoré dosiahli v roku 2022 a  do Siene slávy bol uvedený  Attila Szabó, jeden z najúspešnejších rýchlostných kanoistov, za výnimočné výkony a výsledky, ktoré dosiahol počas svojej aktívnej  športovej kariéry.   


CENA  BOHUMILA GOLIANA  ZA ROK 2021

Na úvod slávnostného oceňovania, bola odovzdaná  cena Bohumila  GOLIANA,  ktorú udeľuje Slovenský  olympijský a športový výbor za najhodnotnejší kolektívny výkon roka. Cenu za rok 2021 získali  bronzoví olympijskí medailisti z OH v Tokiu v K4 na  500 metrovej trati  ERIK VLČEK, ADAM BOTEK, Denis Myšák a Samuel Baláž.

VÝKON ROKA 2022- RÝCHLOSTNÁ KANOISTIKA

Ocenenie za výkon roka si prevzala K4 v zložení  Adam BOTEK, Denis MYŠÁK,Samuel BALÁŽ a Csaba ZALKA- za striebornú medailu v K4 na 500 m na Multišportových majstrovstvách Európy v Mníchove.  

KANOISTKA ROKA –  RÝCHLOSTNÁ KANOISTIKA 

Cenu si prevzala Laura ŐRI, 17 ročná kanoistka, ktorá sa pripravuje v Komárne pod vedením trénera Olivera Koczkása. Na Súťaži olympijských nádejí si  vybojovala bronzovú medailu v C1 na 200 metrovej trati a  obsadila 10.miesto na  Majstrovstvách Európy juniorov v Belehrade.

KAJAKÁRKA ROKA –  RÝCHLOSTNÁ KANOISTIKA

Najlepšou kajakárkou za rok 2022 bola vyhlásená Lisa-Maria GAMSJÄGER. Medzi jej najväčšie úspechy v roku 2022 patrí zisk  bronzovej medaily v K1 500 m na Majstrovstvách Európy U23 v Belehrade  a 5. miesto na Majstrovstvách Európy v K4 na 500 metrovej trati v Mníchove.  Pripravuje sa v Komárne  pod vedením trénera Petra Likéra.

SIEŇ SLÁVY

Do Siene slávy bol uvedený vynikajúci bývalý československý a slovenský  rýchlostný kanoista- kajakár, odchovanec komárňanskej rýchlostnej kanoistiky náš  ATTILA SZABÓ – trojnásobný olympionik,štvornásobný medailista z majstrovstiev sveta. Cenný titul majstra sveta  si vybojoval v roku 1989 na majstrovstvách  sveta v Plovdive v K1 na 10 000 m. V tom istom roku bol v ankete Športovec roka vyhlásený za najlepšieho športovca Československa. 

Attila Szabó počas svojej úspešnej aktívnej športovej kariéry 
Attila Szabó po uvedení do Siene slávy 

Blahoželáme všetkým oceneným a prajeme veľa ďalších úspechov