Úspešná 37. Medzinárodná regata juniorov a U23

Domov // Újdonságok // Novinky // Úspešná 37. Medzinárodná regata juniorov a U23
29. május 2024

V dňoch 24.05.2024 až 26.05.2024 sa na Zemníku uskutočnil 37. ročník Medzinárodnej regaty juniorov a pretekárov do 23 rokov v rýchlostnej kanoistike. Zišla sa tu silná konkurencia viac ako 330 pretekárov zo 14 krajín od 15 do 23 rokov. Výprava Nemecka a slovenská výprava mali zostavené po dva tímy.

Do 82 člennej slovenskej reprezentácie SVK A a SVK B bolo nominovaných 13 pretekárov Kajak & kanoe klubu Komárno. Zo súťažného diania musela zo zdravotných dôvodov odstúpiť 15 ročná kajakárka Diana MARKOVIČOVÁ, ktorá patrila určite medzi favoritky vo svojej vekovej kategórii.

ZA SLOVENSKÚ REPREZENTÁCIU NASTÚPILI:

KADETI: Matej LOPATA , Michal TÓTH

JUNIORKY: Zoé BÓNOVÁ

JUNIORI: Peter Teo LUKÁČ, Máté MARSAL

PRETEKÁRKY U23: Reka BUGÁR, Laura ŐRI

PRETEKÁRI U23: Dominik DOKTORÍK, Tomáš FARKAŠ, Filip PODLEISZEK, Ľudovít  TÓTH, Marko UJVÁRI

Program bol od piatka do nedele nabitý, boli to často veľmi napínavé a tesné jazdy na 1000 m, 200 m, 5000 m a v nedeľu na 500 m tratiach

Pretekári z Komárna získali 14 medailí

Naši pretekári podali veľmi dobré výkony, vybojovali si 34 finálových účastí a získali celkom 14 medailí:

2. Ľudovít TÓTH- Dominik DOKTORÍK- K2 MUŽI U23 500 m

2. Dominik DOKTORÍK- Filip PODLEISZEK- Juraj KUKUČKA-Daniel RYBANSKÝ- K4  MUŽI U23 500 m

BRONZOVÁ MEDAILA

3. Máté MARSAL- Martin BÁBIK- K2 JUNIORI 1000 m

3. Marko UJVÁRI- K1 MUŽI U23 5000 m

3. Dominik DOKTORÍK K1- MUŽI U23 500 m

3. Máté MARSAL- Martin BÁBIK- Máté LEPI – Maximilián SZABÓ- K4 JUNIORI 500 m

Štvornásobnou víťazkou Medzinárodnej regaty a našou najúspešnejšou pretekárkou sa stala Réka BUGÁR. Zvíťazila v K1 na 200 m a v K1 n a 500 m a s Biankou Sidovou dominovali v K2 na 1000 m a 500m trati.

1. Laura ŐRI- C1 Ženy U23 500 m

2. Dominik DOKTORÍK- Filip PODLEISZEK- Juraj KUKUČKA-Daniel RYBANSKÝ- K4 MUŽI U23 500 m

16. Peter Teo LUKÁČ- K1 JUNIORI 500 m

Naši pretekári prispeli svojimi výkonmi  k 4. miestu Slovenska v medailovej bilancii a k 3.miestu v Pohári tímov.

Najúspešnejšou krajinou 37. ročníka Medzinárodnej regaty sa stalo Poľsko, ktoré zvíťazilo v medailovej bilancii so ziskom 58 medailí :  20 – 24 – 14 a  Poľsko sa stalo suverénnym víťazom v Pohári tímov.

Blahoželáme všetkým pretekárom za úspešnú reprezentáciu Slovenska a prajeme veľa úspechov na Kvalifikačných pretekoch a želáme vyjazdenie si miesteniek na Majstrovstvá Európy juniorov a pretekárov do 23 rokov.