Réka BUGÁR a Ákos GACSAL na svetovom šampionáte v Uzbekistane

Domov // Újdonságok // Novinky // Réka BUGÁR a Ákos GACSAL na svetovom šampionáte v Uzbekistane
27. augusztus 2024

Majstrovstvá sveta v rýchlostnej kanoistike v neolympijských disciplínach sa premiérovo uskutočnili na ázijskom kontinente v dňoch 23.08. 2024  až 25.08.2024.

Hostiteľom svetového šampionátu bol Samarkand, druhé najväčšie mesto v Uzbekistane, ležiaceho v údolí rieky Zarevšan, na hranici púšte  Kyzylkum. Je tu vybudovaný moderný kanál, ktorý spĺňa všetky medzinárodné štandardy s potrebným zázemím pre všetkých zúčastnených.

V 6 člennej slovenskej výprave sme mali dvoch zástupcov z Komárna: Réku BUGÁR a Ákosa GACSALA.

6. miesto: Ákos GACSAL – Milan DÖRNER- K2 muži 1000 m

Príležitosť predstaviť sa v K2 na 1000m trati dostali Ákos GACSAL a Milan DÖRNER, ktorí boli so svojim výkonom spokojní. Prebojovali sa do 9 členného finále, v ktorom obsadili veľmi pekné 6. miesto.

4. miesta v Semifinále pre Réku BUGÁR- v K1 200 m a v K2 200 m

19 ročná kajakárka Réka BUGÁR, ktorá je členkou Športového centra polície, sa predstavila na 200 metrovej trati. Najskôr v K2 s Biankou Sidovou, v rozjazde obsadili 4.miesto a v semifinále, z ktorého prvé tri lode postupovali do finále, im patrila 4. priečka a do finále sa im nepodarilo prebojovať.

Vydarenú jazdu predviedla Réka BUGÁR aj v K1, z rozjazdy sa Réka BUGÁR prebojovala do semifinále, v ktorom jej unikol prienik do finále o 0,326 sekundy.