V Poznani previerka seniorov pred Európskymi hrami

Domov // Újdonságok // Novinky // V Poznani previerka seniorov pred Európskymi hrami
30. május 2023

Na Svetovom pohári v Poznani sa zišlo viac ako 500 pretekárov zo 44 krajín sveta. V každej disciplíne sa predstavila silná a veľmi početná konkurencia.

Vo výprave Slovenska bolo 5 pretekárov z Komárna, tréner Peter Likér, členom výpravy bol fyzioterapeut Tamás Malkowski.

Aj keď naši pretekári na medailu v Poznani nesiahli, potvrdili, že sa nachádzajú v európskej a svetovej špičke. Teraz ich čaká ešte tvrdá a náročná spoločná príprava, aby svoje výkony vylepšili a aby čo najlepšie uspeli na Európskych hrách v Krakowe.

K2 muži 500 m: Ákos GACSAL -Erik VLČEK

Dvojica Ákos GACSAL -Erik VLČEK sa do nominácie na Svetový pohár v olympijskej disciplíne mužov v K2 na 500 metrov dostala na základe výsledkov v rozstrele, ktorý sa konal 18.mája na Zemníku. Aj napriek tomu, že v spoločnej lodi sedeli len veľmi krátko, podali výborné výkony. Postupne sa z 2. miesta v rozjazde a semifinálovej jazdy prebojovali do finále B, v ktorom naši chlapci skončili 4.mieste a obsadili konečné 13.miesto.

K4 ženy 500m – Katarína PECSUKOVÁ- Réka BUGÁR- Bianka SIDOVÁ- Mariana PETRUŠOVÁ

Na 500 metrovej trati sa predstavila ženská káštvorka. Oproti Svetovému poháru v Szegede zmenili poradie v káštvorke, keď na pozíciu háčika si sadla Katarína Pecsuková a na miesto zadáčky Mariana Petrušová. V prvej rozjazde obsadila mladá posádka 6.miesto. Dievčatá vedeli, že cestu do finále im otvorí skvelý výkon v semifinále. Zlepšenie výkonu znamenalo pre dievčatá víťazstvo v semifinále a postup do finále. To, že im to v novom zložení ladí, potvrdili vo finále veľmi dobrým 7.miestom.

K4 ženy na 500 metrov

K4 muži 500 m: Adam BOTEK- Samo BALÁŽ- Denis MYŠÁK- Csaba ZALKA

V olympijskej disciplíne mužov v K4 na 500 metrov sa do finále prebojoval slovenský štvorkajak cez rozjazdu a semifinále. Vo vyrovnanom finále im tradičný záver nevyšiel podľa predstáv a obsadili konečné 6.miesto.

K4 muži na 500 m  Zdroj: SK  ARCHÍV

SÚHRN VÝSLEDKOV PRETEKÁROV Z KOMÁRNA

K2 muži 500 m : Ákos GACSAL- Erik VLČEK

Rozjazda: 2.miesto – Semifinále: 6.miesto – Finále B: 4.miesto- konečné 13 miesto

K4 ženy 500 m: Katarína PECSUKOVÁ- Réka BUGÁR- Bianka SIDOVÁ- Mariana PETRUŠOVÁ

Rozjazda: 6.miesto – Semifinále: 1.miesto – FINÁLE : 7. miesto

Rozjazda: 3. miesto – Semifinále: 2. miesto – FINÁLE : 6.miesto