ÚSPEŠNÉ VYSTÚPENIE NAŠICH MLÁDEŽNÍKOV V PRAHE

Domov // Újdonságok // Novinky // ÚSPEŠNÉ VYSTÚPENIE NAŠICH MLÁDEŽNÍKOV V PRAHE
15. október 2022

V dňoch 01.10.2022 a 02.10.2022 sa členovia Slovenského mládežníckeho tímu po dvojročnej prestávke zúčastnili v Prahe na 18. ročníku Veľkej ceny Sparty.

Vo výbere Slovenského mládežníckeho tímu bolo 10 pretekárov z nášho klubu:

• 11 roční pretekári: Tomáš Őri, Gréta Dosúdilová, Szófia Nagy
  • 12 roční pretekári: Alex Ódor, Dávid Győri
  • 13 a 14 roční pretekári: Diana Markovičová, Michaela Zrneková, Nadine Ďurčová, Michal Tóth, Matej Lopata

Tréneri: Ladislav Ódor, František Dosúdil

SOBOTA – Preteky na 200 m

Chlapci a dievčatá 11 roční absolvovali na 200 metrovej trati jednotlivé rozjazdy, pričom každá rozjazda bola finálovou jazdou. Naši 11 roční pretekári zvíťazili vo všetkých jazdách v ktorých nastúpili a získali tak 5 prvenstiev

Chlapci a dievčatá 12 až 14 roční sa na 200 metrovej trati do 6 členného finále museli prebojovať cez rozjazdy a medzijazdy. Finálové účasti si chlapci a dievčatá 12 až 14 roční vybojovali v 5 disciplínach.
Získali tri strieborné medaily – v K1 12 ročný kajakár Alex Ódor, v K2  Alex Ódor-Dávid Győri a v K2 dievčat 13 a 14 ročných Diana Markovičová – Michaela Zrneková. 14 roční chlapci Michal Tóth a Matej Lopata obsadili vo finále K2 4.miesto a Diana Markovičová sa v K1 dievčat 13 a 14 ročných umiestnila na peknom 5.mieste.

NEDEĽA – Preteky na 2 km, memoriál Dušana Junasa

Nedeľa patrila pretekom na 2 km a naši pretekári opäť podali výborné a bojovné výkony a v konečnom hodnotení obsadili tri medailové pozície. Z víťazstva sa tešili Alex Ódor a Michaela Zrneková a druhé miesto potešilo 13 ročnú kajakárku Dianu Markovičovú.