Úspešná 37. Medzinárodná regata

Domov // Újdonságok // Novinky // Úspešná 37. Medzinárodná regata
29. május 2023

V dňoch 26.05.2023 až 28.05.2023 sa na Zemníku uskutočnil 37. ročník Medzinárodnej regaty juniorov a pretekárov do 23 rokov v rýchlostnej kanoistike. Na Zemníku sa zišla konkurencia viac ako 360 pretekárov zo 16 krajín .

V 81 člennej slovenskej výprave bolo 13 pretekárov z Kajak & kanoe klubu Komárno.

REPREZENTOVALI NÁS:

JUNIORKY: Zoé BÓNOVÁ, Laura ŐRI, Liliána GAÁL

JUNIORI: Dominik DOKTORÍK, Ľudovít TÓTH, Imre FAZEKAS, Máté MARSAL /16 r./

KADETKY: Natália SZENCZIOVÁ

KADETI: Matej LOPATA, Peter Teo LUKÁČ, Michal TÓTH

PRETEKÁRI DO 23 ROKOV: Filip PODLEISZEK, Marko UJVÁRI

V priebehu 3 dní pretekári pretekári absolvovali rozjazdy, semifinále a finále na 1000 m, 200 m, 500 m. Do finále A sa prebojovalo 9 najlepších pretekárov v každej disciplíne. V sobotu popoludní sa uskutočnili preteky na 5000 m v K1 a C1.

Najpočetnejšou kategóriou bola kategória kadetov- chlapcov 15 a 16 ročných, v tejto vekovej skupine bolo prihlásených takmer 60 pretekárov na 500 m a 1000 m trati.

26.05.2023 : Finále na 1000 m v K1, C1, K2 a C2

Na 1000 metrovej trati sa do finále A prebojovali naši pretekári celkom 8 krát a jednu účasť sme mali vo finále B. Z víťazstva na Medzinárodnej regate sa na 1000 metrovej trati tešil Marko Ujvári v K1 pretekárov do 23 rokov a suverénnymi víťazmi v K2 juniorov na 1000 m trati sa stali Ľudovít Tóth a Dominik Doktorík. Tretie miesto si medzi kanoistkami v C1 vybojovala Laura Őri.

27.05.2023: Finále na 200 m v K1, C1, K2 a C2

Na 200 metrovej trati reprezentovalo Slovensko celkom 6 pretekárov nášho klubu, traja sa prebojovali do finále. Veľmi pekné 2.miesto si vo finále junioriek v C1 vybojovala kanoistka Laura Őri .

27.05.2023: Finále na 5000 m v K1, C1

Na 5000 metrovej trati sme mali na štarte celkom 9 pretekárov. Náročnú 5000 metrovú trať zvládli najlepšie Marko Ujvári v K1 U23 a juniorský reprezentant Dominik Doktorík, ktorí vo svojich kategóriách zvíťazili. Druhé miesto obsadili Filip Podleiszek / U23/ a junior Ľudovít Tóth a na 3.mieste skončila juniorka Laura Őri.

28.05.2023: Finále na 500 m v  K1, C1, K2, C2 a K4

Na 500 metrovej trati sme mali 13 finálových účastí a naši pretekári si vybojovali 4 druhé miesta a dve tretie miesta. 18 ročný kajakár Dominik Doktorík vybojoval dve strieborné medaily v K1 a v K2 spoločne s Ľudovítom Tóthom a Marko Ujvári obsadil druhé miesto v K1. Zbierku medailí z Medzinárodnej regaty si rozšírila kanoistka Laura Őri, ktorá získala striebornú medailu v C1. Dve bronzové medaily ešte vybojovali pretekári U23 Marko Ujvári a Filip Podleiszek v K2 a v K4 na 500 metrovej trati.

Najúspešnejší pretekár Medzinárodnej regaty: Marko Ujvári

Najúspešnejším pretekárom Medzinárodnej regaty sa stal Marko Ujvári, pretekár do 23 rokov, ktorý vybojoval 5 medailí: 2 zlaté, 1 striebornú a 2 bronzové.

3. Filip PODLEISZEK- Marko UJVÁRI-Martin HVOJNÍK-Juraj KUKUČKA K4 U23 500 m

V juniorskej kategórii sa najúspešnejším pretekárom stal Dominik Doktorík, ktorý získal 2 zlaté a 2 strieborné medaily.

Dominik Doktorík najúspešnejší junior Medzinárodnej regaty

Medzi juniorkami dosiahla výborné výsledky Laura Őri, ktorá získala dve strieborné a dve bronzové medaily.

18 ročná kanoistka Laura Őri na stupienku víťazov

PREHĽAD UMIESTNENÍ PRETEKÁROV KKK KOMÁRNO

1000 m

K1 JUNIORI

Ľudovít TÓTH: Rozjazda- 2.miesto, Semifinále- 3.miesto, FINÁLE- 7.miesto

K1 KADETI

Peter Teo LUKÁČ : Rozjazda- 3.miesto, Semifinále- 6 .miesto, FINÁLE B- 5.miesto / konečné 14.miesto /

Dominik DOKTORÍK – Ľudovít TÓTH: Rozjazda- 1.miesto, FINÁLE- 1.miesto

Máté MARSAL- Máté LEPI: Rozjazda- 4 .miesto , Semifinále- 3.miesto, FINÁLE- 6 .miesto

K2 KADETI

Peter Teo LUKÁČ- Michal TÓTH: Rozjazda- 2.miesto, Semifinále- 3.miesto, FINÁLE- 9.miesto

Matej LOPATA: Rozjazda- 7.miesto

Peter Teo LUKÁČ: Rozjazda- 3 .miesto , Semifinále- 4.miesto, FINÁLE B – 5.miesto

C1 KADETKY

K2 JUNIORI

Dominik DOKTORÍK – Ľudovít TÓTH: Rozjazda- 2.miesto , Semifinále- 1.miesto, FINÁLE- 2.miesto

Máté MARSAL- Máté LEPI: Rozjazda- 2.miesto, Semifinále- 2.miesto, FINÁLE- 8.miesto

K4 PRETEKÁRI U23

Filip PODLEISZEK- Marko UJVÁRI- Martin HVOJNÍK- Juraj KUKUČKA : FINÁLE- 3.miesto